ÖVRIGT / Speglar / Spegel 16118423
*
nr 1611 8423
Spegel
1800-tal, 66x66 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 april 2024
kl 19:35:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/4 16:10:29
1
100 kr
6/4 10:24:41
2
200 kr
8/4 06:46:05
3
200 kr
8/4 06:46:05
2
200 kr (Budbetjänt)
8/4 06:46:10
3
250 kr
8/4 16:14:42
2
400 kr
8/4 16:32:31
3
350 kr
8/4 16:32:31
2
400 kr (Budbetjänt)
8/4 19:27:27
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:32
-
7409 Spegel
+ väggbord, med stenskiva, Rokokostil. Höjd: 140 +..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:48
-
6025 Spegel
+ väggbord. Höjd: 134+ 68 cm
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:28
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:20
-
7266 Spegel
1920-tal, 118x41 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:10
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1611 8423
Spegel
1800-tal, 66x66 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 april 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/4 16:10:29 | 1 | 100 kr |
6/4 10:24:41 | 2 | 200 kr |
8/4 06:46:05 | 3 | 200 kr |
8/4 06:46:05 | 2 | 200 kr (Budbetjänt) |
8/4 06:46:10 | 3 | 250 kr |
8/4 16:14:42 | 2 | 400 kr |
8/4 16:32:31 | 3 | 350 kr |
8/4 16:32:31 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
8/4 19:27:27 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:32 -
7409 Spegel
+ väggbord, med stenskiva, Rokokostil. Höjd: 140 +..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:48 -
6025 Spegel
+ väggbord. Höjd: 134+ 68 cm
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:28
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:38 -
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:20 -
7266 Spegel
1920-tal, 118x41 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:10